Firemní AKCE

Bookmark and Share

Mobilní minigolf na firemní akce

Plánujete v nejbližší době uspořádat firemní akci a právě přemýšlíte o tom, čím tuto událost oživit? Vždy je třeba hledat aktivu, kterou se může účastnit 25- tiletý zaměstnanec IT, stejně jako 55-ti letá účetní. Není třeba dodávat, že podobný kompromist se hledá opravdu těžko. Bowling jste možná hráli vloni, turnaj v šipkách předloni. ale s čím přijít letos? Toť otázka, kterou si lámou hlavu ve stovkách firem ročně. 

 
Věříme, že by vás mohl inspirovat mobilní minigolf. Jde o rekreační sport, který nevyžaduje žádnou velkou fyzickou přípravu. Hrát jej přitom může opravdu každý, bez ohledu na věk, pohlaví, míru sportovního talentu či již zmiňovanou fyzičku. Mobilní minigolf je ideální zábavou pro teambuilding, kdy je potřeby, aby se do akce zapojili úplně všichni. Od skladníka, přes manažera, až třeba po asistentku. Soutěžit mohou jednotlivci nebo celé týmy, pravidla jsou stejná jako u "nemobilního" minigolfu. 
 

Pravidla minigolfu

Minigolf je nejenom v České republice oblíbeným rekreačním sportem. Mimo to se však v posledních letech vyprofiloval také jako profesionální sportovní disciplína. V České republice v současné době působí více než 3000 profesionálních "minigolfistů" rozdělených do 5 kategorií. Pořádají se trunaje a samozřejmě také mistrovství ČR. Hřiště na minigolf je možné najít v každém druhém kempu, a proto se určitě vyplatí znát také jeho pravidla: 

 
Klasickým hřištěm na  minigolf se od roku 1953 rozumí hřiště s 18 drahami. Úkolem každého hráče je dopravit míček od první do poslední jamky. Za každý úder se počítá jeden bod. Pokud se hráči nepodaří dopravit míček do jamky na 6 pokusů, připočítává se mu bod navíc. 
 
Při prvním úderu je třeba s míčkem přejít červenou čáru. V opačném případě se pokus opakuje z místa základního úderu. Stejný postup následuji, když míček vyskočí z dráhy za červenou čáru
 
Pokud se míček vrátí odrazem po základním úderu za červenou čáru, opět se pokračuje ze základního bodu.

Historie minigolfu

První zmínky  o minigolfu se objevují již v 16. století ve Skotsku. Minigolfové hřiště dnešního typu však vzniklo až ve 20. letech 20. století v Německu. Zkraje 50. let 20. století pak přišel  Paul Bongnvi s dnešním 18.ti jamkovým hřištěm a nechal si také patentovat slovo "minigolf". Od té doby se začal minigolf rychle šířit do dalších evropských i mimoevropských států. V České republice je dnes v provozu více než 250 minigolfových hřišť. Minigolf již není pouze relaxačním sportem, ale rozvíjí se jako profesionální disciplína. V tuzemsku dohlíží na minigolf Český svaz minigolfu, který byl založen v roce 1993. Hřiště se však začaly stavět v tehdejším Československu již o celých 20 let dříve.

Proč firemní akce od nás ?

 • Máme dlouholeté zkušenosti v oboru
 • Zajišťujeme kompletní servis
 • Umíme reagovat pružně a rychle
 • Spolupracujeme s těmi nejlepšími
 • Jsme důslední a spolehliví
 • Nasloucháme našim klientům
 • Stále se profesně vzděláváme
 • Prohlédněte si naše reference
 • Prohlédněte si fotky z akcí

Katalog VYSTOUPENÍ

Zobrazit více…

Rychlý kontakt

 • (+420) 731 877 677
 • info@Vystoupeni.cz